860963_770430299648776_4343269113094747107_o

Bezlepkové,Party food,Sladké,Vegetariánské,Zdravé

Banán v čokoládě

14 Nov , 2014  

CHOCOLATE DIPPED BANANAS (english version of the recipe below)

Nedávno jsem se bavila s kamarádkou, že klasický banán v čokoládě dnes už nekoupíte tak snadno jako dřív. Pamatuju si, že jako malá jsem si pro něj chodila do cukrárny a vždycky k němu dostala velkou obří porci šlehačky. Bez té už se dneska obejdu, ale ty banány? Zamyslela jsem se a přišla na to, že jediné co potřebuji, jsou banány, čokoláda a nanukové tyčky, aby se lépe jedly i máčely. Proč si je tedy neudělat doma? Tohle sladké pokušení je hotové během 10 minut a nestojí žádnou velkou námahu.

Jediné, co potřebujete, jsou banány, ty rozkrojte vejpůl a seřízněte špičky, aby banány vypadaly úhledně, z jednoho banánu by jste měli mít dva kusy. Pokud máte malé banány, použijte celý banán. Napíchejte na nanukové tyčky nebo špejle zhruba do půlky banánu, vyložte na plech či talíř s pečícím papírem a dejte na chvíli zmrazit.

Mezitím si ve vodní lázni rozehřejte čokoládu (bílá čokoláda 28%, mléčná čokoláda 52%, tmavá čokoláda 74%+) a přelejte do hlubší vysoké nádoby. Uzká vyšší sklenička je ideální. Poté banány máčejte v čokoládě, posypejte ořechy, kokosem či nakombinujte různé čokolády a poté pokládejte zpátky na plech s pečícím papírem. Dbejte na to, aby vaše banány byly před namáčením dostatečně vychlazené až zmrzlé, aby vám čokoláda tvrdla na banánech okamžitě, poté můžete dát na chvíli ještě vychladit. Banány můžete nechat i zmrznout úplně, je to lahodná pochoutka do ledních dnů a v mrazáku vydrží 14 dní až měsíc. A jestli si k tomu vyšleháte i šlehačku a jakou čokoládu použijete, to je jenom na vás

*********

Directions:

All you need are bananas, chocolate (white chocolate 28%, 400g milk chocolate 52%, 400g dark chocolate 74%+) and wooden sticks

Peel the bananas, cut off the ends and then cut them in half. Each banana should make two pieces.

Insert a stick into the end of each banana about half way in. Place the bananas on a plate & into the freezer and let banana slightly freeze. Meanwhile you can melt the chocolate.

When is your chocolate melted and bananas slightly frozen, put your chocolate in a long glass and dip each banana to cover them all over. The chocolate should harden into a shell quickly due to the temperature of the bananas, once hard it can be laid flat on the parchment paper so that you can move onto the next one.

You can sprinkle them with nuts, coconut or just combine more types of chocolate together. Once is finished, return to the freezer until you’re ready to consume. These can be kept for two weeks up to a month.

860963_770430299648776_4343269113094747107_o

, , , , , ,


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *