1932304_754684487890024_1580476142_n (1)

Italské,Přílohy,Těstoviny,Vegetariánské

Čerstvé vaječné těstoviny

14 Nov , 2014  

Fresh Egg Pasta recipe (english version below)


Není nic jednoduššího, než si doma připravit domácí pastu/těstoviny. Věřte, že takto s láskou po domácku připravené chutnají mnohem lépe a nepotřebujete k nim ani žádné velké zázraky. Já dělala ravioli, plnila hříbky opečenými s šalotkou a trochou čerstvého špenátu a jenom je lehce obalila v máslové šalvějové omáčce, kterou určitě vyzkoušejte, zabere 2 minuty, je výborna a hodí se ke všem plněným těstovinám, masům i zelenině.

Pasta:
Použijte 1 vejce na 100g mouky, zkuste sehnat mouku italskou s označením 00, která je k dostání ve specializovaných obchodech s italskými potravinami.
-olivový olej, sůl

Postup:
1) Mouku si prosyjte, vysypte na vál do tvaru hromádky a udělejte doprostřed ďůlek. Do něj rozklepnete vejce.

2) Vajíčka si rozmíchejte.

3) Přidejte lžíci olivového oleje (1 lžíce na cca 300g mouky) a přidejte pár špetek mořské soli.

4)Nejprve smíchejte všechny suroviny na vále stěrkou a postupně začněte zapracovávat těsto rukama a hníst, dokud je těsto krásně hladké a pružné. To může trvat i 20 minut. Poté nechte odpočívat minimálně půl hodiny zabalené ve folii při pokojové teplotě.

5) Těstoviny můžete vyrobit strojkem na těstoviny, já jsem je dělala ručně. Rozválela na velmi tenkou placku, vykrájela si kolečka, plnila hříbkovou směsí a poté slepovala pomocí vody dvě k sobě a kraje prsty stlačovala, aby náplň při vaření zůstala všechna uvnitř.

6) Takto připravené ravioli vaříme ve vroucí osolené vodě, doba vaření záleží na velikosti těstovin, pamatujte však, že je mnohem kratší dobu než těstoviny kupované. Doba varu mých raviol byla 6 minut.

Šalvějová omáčka:

10 lístků nasekané čerstvé šalvěje
60g másla
sůl

Máslo nechte rozpustit v rozpálené pánvičce, přidejte nasekanou šalvěj a nechte pár minut na velmi mírném plameni rozvinout šalvěj svoje vůně a chuť, poté osolte a podávejte.

*

There is nothing easier than making fresh pasta. Homemade pasta tastes much better and you don´t even need any special ingredients. I made ravioli filled with porcini mushrooms,shallots and some fresh spinach served with sage&butter sauce. This sauce is amazing and cooking takes only two minutes. It goes well with pasta, meats and vegetables.

Pasta :
Use 1 egg per 100g of flour , try to get an Italian flour labeled “00” which you can buy in shops with Italian food.

Method:
1 ) Put your flour on a big wooden choping board and make a heap. Place the flour on a board or in a bowl. Make a well in the centre and crack the eggs into it.

2) Beat the eggs with a fork until smooth.

3) Add a tablespoon of olive oil (1 tablespoon for about 300 g flour) and add a couple of pinches of salt

4) Knead the pieces of dough together – with a bit of work and some love and attention they’ll all bind together to give you one big, smooth lump of dough! It can take about 20 minutes. Then let to rest for at least half an hour wrapped in foil at room temperature.

5 ) You can use a pasta maker, I made them by hand. Roll the dough really thinly and cut rounds with a cutter or you can use a glass. Fill your ravioli and make them, use water, it helps to stick it together.


6 ) Cook your pasta, cooking time depends on size of your pasta but remember that it is always lesser time than store-bought pasta . I cooked my ravioli for 6 minutes.

 

1932304_754684487890024_1580476142_n (1)

, , , ,


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *