1911667_745466432145163_1143550680_n

České,Party food,Pečení,Přílohy,Vegetariánské,Zdravé

Závin se šťouchanou čočkou s bramborem

14 Nov , 2014  

Šťouchané brambory s vařenou červenou čočkou, opečenou cibulkou a čerstvou pažitkou pečené v listovém těstě

Potatoes mashed with red lentils, roasted onions and fresh chives rolled and baked in puff pastry

-ENGLISH RECIPE BELOW-

Tento závin jsem dnes dělala jako přílohu k telecím líčkům. Je to skvělá příloha, vypadá výborně na talíři a skvěle doplňuje zeleninové i masové omáčky. Závin doporučuju podávat i samostatně, je moc dobrý a pokud nechcete zbytečné kalorie navíc, šťouchaná směs se dá použít místo obyčejných šťouchaček bez listového těsta. Červená čočka je velmi zdravá a výživná a skvěle se pojí s bramborama, klidně můžete čočkou nahradit větším množství brambor. Tento typ závinu jsem udělala hlavně na popud mojí kamarádky Hana Macháčková, která mě poprosila o návod, jak závin ”uplést” tímto způsobem. Je to jednoduché a efektní!

Ingredience:
1 listové těsto
300g brambor
250g červené čočky
150g cibule
1 svazek pažitky
1 lžička uzené papriky (koření – dá se koupit na trzích a specializovaných obchodech)
2 lžíce másla
sůl, pepř

Postup:
1) Brambory uvaříme ve slupce do měkka a oloupeme. Červenou čočku uvaříme v osolené vodě dle návodu a přidáme k bramborám. Na pánvi si opečeme cibulku do hněda, zasypeme uzenou paprikou a přidáme k předešlým ingrediencím. Nasekáme pažitku nadrobno a spolu s máslem a solí rozšťoucháme společně s bramborama a čočkou.

2) Vzniklou směs poklademe na listové těsto, nařežeme jednotlivé pruhy a překládáme podle návodu.

3) Po upletení závinu potřeme vajíčkem nebo vodou, můžeme posypat semínky a pečeme ve vyhřáté troubě na 180°C po dobu 20minut.

………

I made this roll as a side dish to the veal cheeks dish yesterday. It looks great and it works well with many varietes of sauces. I recommend to serve this roll as a snack or light main dish too. You can serve it without the puff pastry if you prefer lighter dishes. Red lentils are really healthy and nutritive and works well with potatoes, it gets nicely together. This recipe is super easy and looks great!

Ingridients:
1 puff pastry
300g of potatoes
250g of red lentils
150g of onions
1 bunch of chives
1 tsp of smoked paprika
2 tblsp of butter
salt, pepper

Method:
1) Cook potatoes with skin on, when is ready peel the skin off. Cook red lentils in salted water (12-15mins) and mix with cooked and cut potatoes. Slice the onions and grill them until golden brown, add smoked paprika and mix with the potatoes and lentils. Chop the chives and mix with all the ingredients together (incl. butter)

2) Put the mix in the middle of the puff pastry and slice the sides of the pastry as you see on the picture and make the roll.

3) When it’s rolled brush it with an egg or water and bake in preheated oven for 20mins (180C)

1911667_745466432145163_1143550680_n

 

, , , ,


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *