1621982_745152055509934_1784732712_n

Hovězí,Kalorické,Masové,Party food

Hovězí burgery

14 Nov , 2014  

Tyto burgery nemají chybu, zaberou trošku víc času než normálně, ale šťavnaté masíčko v domácí houstičce je prostě pohádka. Inspirovala jsem se receptem Gordona Ramsayho, ale přísady jsem si ještě trošku poladila a výsledek je o něco málo štavnatější. Fakt žrádlo!!!

Maso:
-1kg hovězího zadního vcelku
-200g anglické slaniny
-1 malá červená cibule
-1 stroužek česneku
(v tomhle případě preferuju použít česnek granulovaný sušený, cca 1 čajovou lžičku, chut není tak ostrá a nepřebíjí chuť masa)
-2 lžíce dijonské hořčice
-2 lžíce barbecue omáčky
-1 lžíce worchester omáčky
-1 čajová lžička uzené papriky (k sehnání na trzích a specializovaných obchodech, skvělá věc!)
-mořská sůl
-pepř

Postup:
Půlku masa si umeleme na hrubo a druhou polovinu najemno. Průběžně při mletí přidáváme slaninu, kterou si předkrájíme na menší kusy. Cibulku si nakrájíme na drobno (tím myslím hodně drobno, ať jsou kousky v mase nepatrné a masu dodá spíše jen chuť). Celou umletou směs vložíme do mísy, přidáme ostatní ingredience a důkladně promícháme. Solíme a pepříme dle chuti. Připravíme si masové placky o hmotnosti cca 200g.

Maso grilujeme do růžova, díky slanině a kvalitě zadního masa by byla škoda ho vypíct do “šediva”. Doporučuji medium rare!

………

These burgers are awesome. It takes little bit longer to make them but the juicy and chunky patties in homemade brioche buns are way better than burgers from fastfoods. This recipe is inspired by Gordon Ramsay but I played a little with the ingredients and the result is little bit more flavorous.

Burger Patties:
-1kg of beef rump
-200g of bacon
-1 small red onion
-1 garlic clove (I prefer a powdered garlic in this recipe, it is not strong as fresh one, it doesn’t affect the flavor of meat)
-2 tblsp of dijon mustard
-2 tblsp of BBQ sauce
-1 tblsp of worcestershire sauce
-1 tsp of smoked paprika
-seasalt
-pepper

Method:
Grind the beef, half finely and half roughly. Then grind the bacon and add in the ground meat. Chop the onion finely (I mean really finely, you don’t wanna bite pieces if raw onion in your burger pattie, it’s here for the taste mainly). Put the mix in a bigger bowl and add all ingredients and mix together. Then make burger patties (200g/1pcs) and grill them. I recommend to grill them medium rare!

 

1621982_745152055509934_1784732712_n

, ,


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *