1962614_757815930910213_1375378260_n

České,Kalorické,Pečení,Sladké,Vegetariánské

Banánové větrníky s čokoládou

14 Nov , 2014  

Dnes už zákusky v cukrárně nejsou to, co bývaly. Pokud však dostanete chuť na pořádný větrník, zkuste si ho udělat doma. Může se zdát, že je to náročné, ale postup je ve výsledku vcelku jednoduchý a můžete si přípravu rozfázovat, napéct si větrníky jeden den a den následující je plnit lahodným krémem. S variacemi chutí větrníků (i věnečků) jsem si začala pohrávat na Novém Zélandu v milé malé restauraci, kde jsme nabízeli mnoho různých dortů, zákusků a pečených sladkostí. Dostal jméno “Kamila’s Czech Treat” (Kamily česká dobrota) a já jsem pouze měnila náplně a příchutě dle přání zákazníků. Tento si však získal na oblibě nejvíce. Můžete udělat větrníky klasické nebo zkusit malé profiterolky, které jsou velice oblíbené nejen v české, ale převážně francouzské kuchyni.

-Suroviny-

Na odpalované těsto:
550ml vody
250g másla
250g hladké mouky
špetku soli
8 vajec

Na krém:
700ml mléka
150g krupicového cukru
1 vanilkový lusk
500ml šlehačky
2 balíčky banánového pudinku
1 šlehačkový ztužovač
banánová esence

Čokoládová poleva:
340g čokolády (70% nebo na vaření)
1/2 hrnku smetany ke šlehání

-cukrářský pytlík
-drcené pistácie

Postup:
– Vodu rozehřejeme s máslem a solí, pak najednou přidáme mouku a za stálého míchání vaříme na mírném ohni tak dlouho, až se těsto nelepí na vařečku ani na hrnec (to trvá zhruba 10 minut). Těsto necháme vychladit na pokojovou teplotu a poté zašleháme do směsi vajíčka, jedno po druhém, každé řádně vymícháme do hladka a až pak dáme další.

Když máme těsto hladké, naplníme jím cukrářský pytlík. Plech s pečícím papírem poprášíme moukou a skleničkou si na plechu poznačíme kolečka, díky jimž budeme mít pak větrníky jeden jako druhý. Cukrářským pytlíkem s nástavcem vytlačujte pomalu těsto na poznačená kolečka až do středu a poté ještě jednu vrstvu. Pečte v předem vyhřáté troubě do zlatova (cca 18-30minut, záleží na velikosti) na 180° a v žádném případě troubu při pečení neotvírejte, unikla by vám pára a ta je hlavním faktorem úspěchu nadýchaného těsta. Po dopečení nechte větrníky vychladnout.

-Na rozpálenou plotnu postavíme rendlík, nalijeme do něj mléko, přidáme cukr a vanilkový lusk. Zamícháme až těsně před začátkem varu. Z vroucího mléka vyjmeme vanilku, rozpulíme ji, nožem stáhneme semínka a vrátíme ji do mléka. Nakapeme banánovou esenci dle chuti a pak přilijeme pudink rozpuštěný v trošce mléka a pár minut povaříme. Vanilkový krém odstavíme z plotýnky a necháme úplně zchladnout. Mezitím pomocí ručního šlehače nebo elektrických metel vyrobíme šlehačku. Když máme vanilkový krém úplně studený, spojíme ho s ušlehanou smetanou a uložíme do lednice.

Větrníky rozkrojíme podélně vejpůl a vršky máčíme v rozpuštěné čokoládě se smetanou (rozpustíme v kovové misce ve vodní lázní – voda by se neměla vařit), posypeme nasekanými pistáciemi a necháme čokoládovou polevu vychladnout.

Pomocí cukrářského pytlíku plníme krémem spodní část větrníku a pojíme s čokoládovým vrškem a před servírováním necháme chvíli uležet v lednici.

1962614_757815930910213_1375378260_n

, , ,


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *