image

Kalorické,Sladké,Vegetariánské

Domácí čokoláda

14 Nov , 2014  

Co takhle zkusit domácí čokoládu z přírodních surovin bez jediného éčka a cukru? Skvělá záležitost plná ořechů a sušeného ovoce, slazená pouze medem a navíc s velmi jednoduchým postupem. Chocoholici, tohle by jste měli zkusit.

Budete potřebovat kvalitní kakaové máslo a kakaový prášek, které koupíte v různých specializovaných obchodech zdravé výživy, krámkách s bio a fair tradepotravinama, čokoládou nebo třeba na těchto stránkách, kde můžete nakoupit všechno najednou ve vysoké kvalitě za fajn peníz: http://kakaoveprodukty.cz/

Pokud doma máte nějaké čokoládové figurky nebo adventní kalendáře, můžete je do vámi vyrobené čokolády přimíchat nebo je použít na polevu nebo dekoraci. Já jsem udělala domácí hořkou čokoládu ve větší misce, v druhé menší si rozpustila zajíčky a vajíčka z mléčné čokolády a ve třetí jednu bílou Orionku, ty jsem pak použila k dekoraci mojí hořké čokolády, kterou krásně prosladily. Není to však nutné, můžete si udělat i domácí mléčnou čokoládu bez přidání žádného cukru, to pak jenom k originálnímu receptu přidejte 100g sušeného mléka na 200g másla.

Je jen na vás, jestli přidáte ořechy, semínka, cornflakes, muesli, ovoce nebo třeba lentilky a jakou čokoládu si připravíte. Já do mojí čokolády přidala para ořechy, vlašské ořechy, sušené brusinky, lískové ořechy, mandle a sušené chilli.

Suroviny:
200g kakaového másla
18 lžic kakaového prášku
3 lžíce tekutého medu (květového, pokud možno domácího)
1 lžíce kokosového oleje (pro větší lesk)

Postup:
Kakaové máslo rozpustíme ve vodní lázni. K tomu budete potřebovat kovovou misku položenou na hrnci s mírně vroucí vodou. Dbejte na to, aby se miska vody nedotýkala. Kakaové máslo nakrájíme na kostky, vložíme do mísy a necháme rozpustit.

Když máme máslo rozpuštěné, začneme přidávat kakaový prášek po menších dávkách. Prášek zlehka zašleháváme do másla, ideálně třeba za použití menšího tyčového mixéru. Tímto způsobem vpravíme všechno kakao do směsi. Poté přidáme med, opět důkladně zašleháváme. Když už máme směs krásně homogenní, čokoládu ochutnáme. Můžeme přidat skořici, různé esence nebo v čokoládě máčet čerstvé ovoce.


Také co se dekorace týče, je pouze na vás, jestli čokoládu nalejete do formiček nebo si jako já vyložíte plech pečícím papírem a budete na sebe vrstvit jednotlivé druhy čokolády a hustě posypete ořechy. Přeji hodně fantazie!

image

, ,


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *