image

Kalorické,Sladké,Vegetariánské

Nepečený lemon&berry cake

16 Nov , 2014  

Pro všechny milovníky sladkého a speciálně pro ty, kteří si pochutnají na lehčích nečokoládových dortech, mám tento skvělý a velmi jednoduchý recept, který zkrátka musíte vyzkoušet. Dort se nemusí péct, potřebujete jenom pár ingrediencí na základ a na ozdobení všechno čerstvé ovoce, které vám jen přijde pod ruku. Já jsem volila čerstvé jahody, maliny a borůvky a abych vyvážila pestrost a barevnost, natrhala jsem si pár lístků šalvěje, které jsem zprudka osmažila v rozpáleném oleji, lístečky se zatáhnou, jsou pak krásně křupavé, jejich chuť není tolik výrazná a krásně doplňují chuť čerstvého ovoce. Nepečený korpus ušetří čas, jediné co potřebujete jsou celozrnné sušenky a troška másla. Tak se do toho určitě pusťte! Je to velká letní dobrota!

Suroviny:
350g celozrnných sušenek
90g másla
300g pomazánkového másla
250g tvarohu
2 plátky želatiny
1 lemon curd (koupíte např. v Marks&Spencer)
1 vanilkový lusk
jahody, maliny, borůvky
šalvěj

Postup:
Sušenky si v robotu rozdrtíme na drobno a přidáme rozpuštěné máslo. Smícháme a vznikne nám písková hmota. Neděste se, že je tak suchá, je to tak správně. Připravte si formu s odnímatelným dnem a vyložte jí pečícím papírem, poté sušenkovou směs namačkejte po částech do formy.

Poté formu dejte do mrazáku na cca 15minut a korpus vám krásně ztuhne. Mezitím si v robotu rozmíchejte pomazánkové máslo s lemon curdem, tvarohem a semínky z vanilkového lusku. Oslaďte podle potřeby, já kupuju lemon curd v Marks&Spencer a ten je sladký dost. Želatinu dejte do misky se studenou vodou a nechte nabobtnat. Malou část krémové směsi (cca 200g) si oddělte do malého hrnce a nechte prohřát, přidejte nabobtnalou želatinu, rozmíchejte a nechte rozpustit. Obě krémové směsi spojte, korpus vyndejte z mrazáku a naplňte ho vzniklým krémem, nechte vychladit a poté dozdobte ovocem. Doporučuji třeba i zkaramelizované citrony, kiwi nebo třeba broskve. Dort můžete samotřejmě nechat jen tak, chutná jako lehčí cheesecake a oceníte ho nejen vy, ale určitě i děti, rodina nebo vaši přátelé.

image

, , ,


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *