image

Party food,Pečení,Snídaně,Vegetariánské,Zdravé

Žitní šneci se špaldou a špenátem

16 Nov , 2014  

Taky máte rádi všechny možné prasárničky z listového těsta, které se objevují na oslavách vašich přátel nebo si je jednoduše děláte sami doma, když dostanete chuť na něco nezdravého, křupavého a zkrátka hrozně dobrého?

Zkuste si připravit moji verzi šneků, která za prvé rozhodně není tak kalorická, za druhé je oproti těm z listového těsta výživově hodnotná a navíc strašně chutná. Použijte do těsta různá semínka, kvalitní žitnou mouku doporučuji tučný modrý sýr, který však můžete vyměnit za lehčí verzi, jakými jsou například olomoucké syrečky, které neobsahují téměř žádný tuk!

Jediná nevýhoda je práce s těstem, ale v poslední době si všímám, že skoro každý má domácí pekárnu a hojně ji využívá. Já žádnou nemám, ani nevím, jak se s ní pracuje, ale prý odvede práci za vás. Tak se do toho pusťte a já od vás uvítám rady, jakou pekárnu pořídit, abych nebyla pozadu a nerostly mi z toho všeho hnětení nežádoucí bicáky

Recept:
175g špaldové mouky
200g celozrnné mouky (žitné nejlépe)
1/2 lžíce cukru
1 lžička soli
1/2 sáčku sušeného droždí
225ml vody
2 lžíce olivového oleje

– libovolná semínka (slunečnicová, lněná, dýňová), sýr výraznější chuti, čerstvý špenát nebo mangold

Postup:
V míse smíchejte mouku se solí, přidejte olej, vmíchejte cukr a sušené droždí. Do důlku v promíchané směsi nalijete vodu a těsto zpracujte buď ručně, v hnětači, či pekárně.

Vytvarujte hladkou kouli, kterou vložíte do mísy, zakryjete a necháte v teple vykynout.

Po zhruba hodině kynutí vyválejte z koule dva obdelníkové pláty (cca 0,5cm silné) a vyskládeje po celé ploše nakrájený nebo nastrouhaný sýr, poklaďte silnou vrsrvou čerstvého špenátu a stočte v roládu.

Roládu krájejte na plátky cca 1,5cm a ty klaďte na plech s pečícím papírem. Přikryjte utěrkou a nechte kynout dalších 20 minut.

Poté potřete olivovým olejem, posypte semínky a pečte v troubě vyhřáté na 230° do zlatova.

image

, ,


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *