image

Bezlepkové,Italské,Vegetariánské

Italské risotto

2 Dec , 2014  

Italské risotto je jenom jedno, kvalitní rýže carnaroli, bílé víno, vývar, máslo a parmezán. Spojením těchto ingrediencí získáte jednu ze základních a tradičních pochoutek Itálie, kterou si hravě připravíte doma.

Mé hráškovo-lanýžové risotto s vepřovou panenkou, chřestem a parmezánovým chipsem nemělo chybu. Italská kuchyně je především o prvotřídních surovinách, když je s trochou lásky spracujete dohromady, nemůže nevznikout nic jiného, než prvotřídní pokrm, pro který nemusíte do drahé restaurace, ale zvládnete ho doma za pár minut.

Zde je základní recept na italské risotto, do kterého vždy můžete přidat, co vás napadne. Od červené řepy, hub, šafránu nebo právě božských lanýžů.

Suroviny:
150g másla
2 šalotky
320g rýže Carnaroli
200ml suchého bílého vína
1 stroužek česneku
4 lžíce strouhaného parmazánu
mořská sůl dle chuti
zeleninový vývar dle potřeby

Postup:
V hrnci rozpustíme máslo, přidáme nakrájenou šalotku a na mírném ohni ji zpěníme. Přidáme oloupaný a nožem zmáčknutý stroužek. Přisypeme rýži a mícháme, dokud se nespojí s máslem a cibulkou. Zalijeme vínem, chvíli povaříme (zredukujeme zhruba na polovinu) a přidáme vývar podle potřeby. Dusíme na mírném ohni 15-20 minut. Podlijeme vždy, když se tekutina téměř vyvaří a neustále ochutnáváme, aby byla rýže měkká na skus, ale stále trochu al dente. Vyndáme stroužek česneku.
Poté přidáme kousek másla, parmazán, osolíme podle potřeby a vymícháme v krémové risotto.

image

, , ,


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *