image (2)

Bezlepkové,České,Party food,Ryby, mořské plody,Rychlé,Zdravé

Rybičková pomazánka

9 Nov , 2014  

Fish spread for breakfast? Why not? (English version below)

Rybičková pomazánka tak, jak jí mám v oblibě už pěknou řádku let. Ne s uvařeným vajíčkem uvnitř, ale s tekutým žloutkem navrch křupavého chleba namazaný tučnou vrstvou rybí pochoutky s tvarohem, křupavou zeleninou a uzenou mořskou solí. Je mi jasné, že tohoto zvyku se nikdy nezbavím a napadlo mě, že vám by to takhle mohlo zachutnat taky, tak se do toho pusťte! Třeba hned zítra.

Recept na pomazánku:
1 balení uzené makrely
4 středně velké ančovičky
1 lžíce dijonské hořčice
1 menší lžíce majonézy
1 červená cibule
1 lžíce nasekaných kaparů
150g polotučného tvarohu
šťáva z jednoho citronu
kvalitní uzená mořská sůl (Maldon) na posypání chleba

-Pár vajec uvařených naměkko, 1 vejce na osobu

Filety z makrely opatrně vyjmeme, dbáme na to, abychom odstranili všechny kosti. Vložíme do misky, přidáme nasekané ančovičky nadrobno, kapary, cibuli nasekanou najemno a citronovou šťávu. Promícháme v hrubší pastu. Poté přidáme majonézu, hořčici a tvaroh. Vše důkladně promícháme a dochutíme.

Podáváme na křupavém chlebu či topince, poklademe čerstvou zeleninu a poté zalejeme tekutým žloutkem. Zaručuju vám nevídané potěšení ze snídaně, lehké večeře nebo ideálního oběda do práce!

——————————————————————————

Fish spread is very popular here in Czech Republic. I remember when I was a kid I used to hate it like every single child I knew. But now fish spread is one of my favorite spreads and you should definitely try it this way! Spread it on your crispy bread, add some fresh vegetables as radish and spring onions and pour warm egg yolk on top of your bread! Delicious!

Recipe:
1 whole smoked mackerel
4 anchovies
1 spoon of dijon mustard
1 small spoon of mayo
1 red onion
1 spoon of choped capers
150g of quark
juice of one lemon
quality flaky salt as Maldon is

– soft boiled eggs, 1 egg per person

Take the fillets of your fish out without all bones in a bowl. Add chopped anchovies, chopped capers, chopped red onion and lemon juice, then mix it in a paste. Add dijon, mayo and quark and mix it in a smooth spread. Season to taste and serve.

 

image (2)


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *