image (3)

České,Masové,Ostatní příspěvky,Zdravé

Rajská omáčka

9 Nov , 2014  

Jak na poctivou rajdu?

Když mi bylo asi tak 18, uvařila jsem bráškovi opravdu vymazlenou rajskou omáčku, která pro mě toho času neměla konkurenci. Od té doby, přiznám se, jsem ji nevařila. Já si na ní nepotrpím a v cizině ji po mě nikdo nevyžadoval. To se teď ale změnilo, přítel ji zbožňuje, s kolínkama a vařeným hovězím. Přesně tak, jak jí dělávali ve školní jídelně. Prolezla jsem tedy několik starých kuchařek, Rettigovou a Sandtnerovou, které jsou pro mě královny české kuchyně. Maličko se inspirovala v poměrech, ale pak jsem si šla stejně svoji cestou. A vyplatilo se, omáčka byla skvělá, přesně jak tehdy před šesti lety. Věřím, že každý máte svoji cestu, jak docílit té nej rajské, zkuste však někdy tu moji, pečená rajčata se sádlem omáčce dají ten spráný říz.

Suroviny:
600 g hovězí plece
200 g špeku
600 g kořenové zeleniny (mrkev, celer, petržel)
500 g rajčat
200 g cibule
100 g másla
180 g rajského protlaku
1200 ml masového vývaru
50 g sádla
sůl, pepř, cukr
snítka čerstvého tymiánu
citronová kůra
citronová šťáva
koření: nové koření, celá skořice,
kardamom, bobkový list, hřebíček

Postup:
Špek nakrájíme na rovnoměrné hranolky a dáme na talířek do mrazáku. Když je špek zmrzlý, vytvoříme si v mase otvory a maso špekem důkladně prošpikujeme. Zavážeme provázkem, aby drželo tvar a uvařilo se rovnoměrně. Poté opečeme v hrnci, v kterém budeme vařit omáčku, dozlatova na trošce oleje a dáme stranou.

Čerstvá rajčata pomažeme sádlem a dáme péct do trouby na 180 stupňů a pečeme, dokud nezačnou vonět a slupka je opečená do hněda.

Mezitím si nakrájíme kořenovou zeleninu (nemusíte loupat) klidně na hrubší kusy, cibuli na menší a dáme do hrnce restovat na rozpuštěném másle a trošce špeku. Přidáme čerstvý (příp. sušený) tymián, nové koření, celou skořici a kardamom. Koření dávejte opatrně, vdžycky můžete přidat. Opečeme a přidáme rajčatový protlak. Při tomto kroku je opravdu důležité nepodcenit restování protlaku, ztratí se tak jeho kyselá chuť a krásně zesládne.

Zalejeme celým množstvím vývaru, přidáme pečená rajčata a opečené maso. Přiklopíme pokličkou a vaříme zhruba 2 hodiny, dokud nemáme maso měkké. To po uvaření vyjmeme a zabalíme do alobalu. Omáčku důkladně propasírujeme, až nám vznikne krásná jednolitá a opravdu voňavá omáčka. Vrátíme zpět do hrnce, přidáme citronovou kůru, citronovou šťávu a nakonec dochutíme cukrem, špetkou solí a pepře. Maso nakrájíme na tenčí plátky a podáváme s omáčkou, houskovým knedlíkem či českou těstovinou.

image (3)


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *